Katalognummer: 224 / Postennummer: 972272
von zus. ca. 0,60 ct. (grav.), WEISS - LGW (H - I) / VVS - VS, RG / WG 18K, RW 55, Mitte 20. Jh., wenige Tragespuren. // Diamonds of c. 0.60 ct, WHITE - STW (H - I) / VVS - VS, RG / WG 18K, size 55, mid-20th c., little signs of wear.