Katalognummer: 172 / Postennummer: 988512
ca. 0,1 ct WEISS (H)/SI, GG. Leichte Tragespuren. 20./21. Jh. L: ca. 37,5 cm.
Opal c. 1.2 ct, brilliant c. 0.1 ct WHITE (H)/SI, 18K gold. Minor signs of wear. 20/21st cent. L: c. 37.5 cm.