Katalognummer: 225 / Postennummer: 990871
GG 18K, RW 48, 2. H. 20. Jh., massive gewölbte Bandringform mit Tragespuren.
Solitaire ring with brilliant, c. 0.5 ct, WHITE (H)/VVS, YG 18K, RS 48, 2. H. 20. Jh., traces of wear.