Katalognummer: 299 / Postennummer: 993118
WG 14K, RW 56, 2. Hälfte 20. Jh., leichte Tragespuren.
Solitaire ring, brilliant, c. 1 ct, TOP LIGHT BROWN/SI, WG 14k, RS 56, sec. half 20th cent., slight signs of wear.