Katalognummer: 329 / Postennummer: 996435
ca. 3,5- 5mm, WG 14K. LxB: ca. 18,5x1,7 cm. 20./21. Jh. Minim. Tragespuren.
3-rowed bracelet, cultured pearls c. 3.5-5 mm, 14K gold. Lxw: c. 18.5x1.7 cm. 20th/21 cent. Minor signs of wear.