Katalognummer: 358 / Postennummer: 996640
im Verlauf ca. 5x7-17x22 mm. L: ca. 65 cm. 20./21. Jh. Tragespuren, einzelne Elemente m. Ausbrüchen/Rissen.
Necklace, amber c. 5x7-17x22 mm. L: c. 65 cm. 20th/21st cent. Signs of wear, some parts cipped/with cracks.