Katalognummer: 183 / Postennummer: 997493
aus Ceylon von ca. 9,7x8 mm, GG/WG 14K, RW: 55, 20./21. Jh, leichte Tragespuren.
Ring with ceylon moonstone of ca. 9.7x8 mm, YG/WG 14K, size 55, 20th/21st c., slight signs of wear.