Katalognummer: 194 / Postennummer: 997588
(punz.), LGW (J)/SI1, WG 18K, RW: 53, 20./21. Jh., leichte Tragespuren, punz. "431".
Ring with brilliant ca. 0.53 ct (hallm.), STW (J)/SI1, WG 18K, size 53, 20th/21st. c., slight signs of wear, hallm. "431".