Katalognummer: 172 / Postennummer: 1000924
WEIß (H)/VS 2, WG 18K. RW: 53,5. 20./21. Jh. Minim. Tragespuren. Grav. "5521".
Solitaire ring with 1 brilliant-cut diamond ca. 0.45 ct WHITE (H)/VS 2, 18K WG. Size ca. 53.5. 20th/21st century. Minror signs of wear. Engraved "5521".