Katalognummer: 137 / Postennummer: 1005803
FW (F)/VVS2. WG 14K, RW: 52, 2. H. 20. Jh., leichte Tragespuren.
Solitaire ring with brilliant, ca. 0.7 ct, RW (F)/VVS2. 14K WG. RS: 52, 2nd half of 20th cent., slight signs of wear.