Katalognummer: 152 / Postennummer: 1008835
LGW (I-J)/VS, GG/WG 14K. RW: ca. 53. 20./21. Jh. Tragespuren.
Solitaire ring, brilliant-cut diamond ca. 0.25 ct, STW (I-J)/VS, 14K YG/WG. Size ca. 53. 20th/21st cent. Signs of wear.