Katalognummer: 246 / Postennummer: 1018644
WEISS-LGW (H-I)/SI, WG 14K, RW: 58, 2. H. 20. Jh., Tragespuren.
Memory ring with brilliant-cut diamonds totalling ca. 2 ct, WHITE-STW (H-I)/SI, 14K WG, ring size 58, 2nd half 20th century, signs of wear.