Katalognummer: 32 / Postennummer: 908909
von ca. 13x9 mm, GG 21,6K. RW: 53, 20./21. Jh., leichte Tragespuren.
Ring with jade cabochon of ca. 13x9 mm, 21.6K YG, ring size 53, 20th/21st century, slight signs of wear.