Katalognummer: 35 / Postennummer: 1067990
1 x "Africa iuxta navigationes et observationes, correcta et in sua regna et status divisa, in lucem edita", Afrika, Matthaeus Seutter. 1 x "Deserta Agypti, Thebaidis, Arabia, Syriae, etc. ubi accurata notata sunt loca inhabitata per Sanctos Patres Anachoretas", Mittelmeer mit Zypern, Palästina, Syrien, Libanon, Aegypten, Matthaeus Seutter. Großformatig mit Mittelfalz. Alters-und Gebrauchsspuren, stockfleckig, Verfärbungen, Einrisse, handschriftliche Notizen, Knicke.
| 2 hand coloured copper engraved maps of Africa and Egypt by Matthaeus Seutter, 18th/19th c. - 1 x "Africa iuxta navigationes et observationes, correcta et in sua regna et status divisa, in lucem edita", Africa, Matthaeus Seutter. 1 x "Deserta Agypti, Thebaidis, Arabia, Syriae, etc. ubi accurata notata sunt loca inhabitata per Sanctos Patres Anachoretas", Mediterranean Sea with Cyprus, Palestine, Syria, Lebanon, Egypt, Matthaeus Seutter. Large format with centrefold. Signs of age and usage, foxing, discolourations, tears, handwritten notes, creases.
Kategorie: Historika