Katalognummer: 157 / Postennummer: 1070860
LGW (I-J)/VS, WG 18K, 7,8 g, 20./21. Jh., sehr leichte Tragespuren.
| Brooch set with 2 brilliant-cut diamonds totalling ca. 0.75 ct, STW (I-J)/VS, 18K WG, 20th/21st c., very minor signs of wear.