Katalognummer: 164 / Postennummer: 1070891
GG 18K, 5,7 g, RW: 57, 20./21. Jh., Tragespuren.
| Solitaire ring set with brilliant-cut diamond ca. 0.60 ct, ca. LIGHT BROWN/SI1, 18K YG, 5.7 g, ring size 57, 20th/21st c., signs of wear.
Kategorie: Schmuck - Antik