Katalognummer: 846 / Postennummer: 1072592
Bronze/Granitsockel, bez. und dat. "A.D. 1974", Stempel Monog. "GR", H: 14 cm. Sockel, H: 21 cm.
| RUMPF, GERNOT (1941) "Dove".
Bronze/granite base, inscribed and dat. "A.D. 1974", stamp Monog. "GR", h: 14 cm. Base, h: 21 cm.
Kategorie: Skulpturen