Katalognummer: 1806 / Postennummer: 1099485
Holzschnitt, Ex. 3/30, handsigniert, HxB: 43/32 cm. Rahmen, HxB: 65/55 cm.
| GROSS, VOLKMAR (1927-1992) "Figures" 1962
Woodcut, ex. 3/30, signed by hand, HxW: 43/32 cm. Frame, HxW: 65/55 cm.
Kategorie: Graphiken