Katalognummer: 51 / Postennummer: 1113704
ca. WEISS (H)/P1, GG 18K, 7,8 g, RW: 53, 21. Jh., Tragespuren.
| Solitaire ring with brilliant-cut diamond ca. 1.2 ct, ca. WHITE (H)/I1, 18K yellow gold, 7.8 g, ring size 53, 21st century, signs of wear.