Katalognummer: 1645 / Postennummer: 1121525
Öl/Leinwand, HxB: 72/82 cm. Rahmen, HxB: 90/100 cm.
| GDANIETZ, WILHELM (1893-1969) "Dutch maid peeling potatoes"
Oil/canvas, HxW: 72/82 cm. Frame, HxW: 90/100 cm.
Kategorie: Gemälde/ Aquarelle