Katalognummer: 1655 / Postennummer: 1121758
Aquarell, sig. und dat., HxB: 33/45 cm. Rahmen, HxB: 47/60 cm.
| STAUD, CARL (1847-?) "Mountain landscape" 1905
Watercolour, signed and dated, hxw: 33/45 cm. Frame, hxw: 47/60 cm.
Kategorie: Gemälde/ Aquarelle