Katalognummer: 227 / Postennummer: 1042274
GG 14K, 13,2 g, RW: 56, Mitte 20. Jh., leichteTragespuren.
| Ring with jadeite, 14K YG, 13,2 g, ring size 56, mid 20th century, minor signs of wear.