Nr. 2799 | Münzen, Briefmarken & Historika

Eppli Münzauktionen, Heilbronner Straße 9-13 , DE-70771 Leinfelden-Echterdingen

Samstag, 27. Mai 2023

Katalognummer: 35 / Postennummer: 1090296

5 historische Kupferstichlandkarten osteuropäischer Raum, 18.Jh. -

Startpreis (inkl. Aufgeld): 300 EUR

 Bietschritte anzeigen

320 EUR

1 x Großrussland "Spatiosissimum Imperium Russiae Magnae iuxta recentißimas observationes mappa geographica", M. Seutter. 1 x Moskau und Südrussland "Imperii Moscovitici pars Australis in lucem edita...", M. Seutter nach Guillaume de l’Isle. 1 x Nordwestrussland "Mappae Imperii Moscovitici pars Septentrionalis...", M. Seutter nach nach Guillaume de l’Isle. 1 x Südrussland "Theatrum bello Rußorum Victoriis illustratum sive nova et accurata Turcicarum et Tartaricum Provinciarum", M. Seutter. 1 x Südosteuropa "Theatrum Belli sive Novissima Tabula qua maxima pars Danubii et praeserim Hungaria cum aliis adiacentibus regnis; nec non Græcia, Morea, et Archipelagi insulæ accurate delineantur Excusa et venalis exposita À Matthaeo Seutter". Stets handkoloriert, im Folioformat mit Mittelfalz. Mit Alters- und Gebrauchsspuren, Risse, Knicke, Verschmutzungen, Flecke, partiell Wurmlöcher.

| 4 historical copper engraved maps of Eastern Europe, 18th c. - 1 x Great Russia "Spatiosissimum Imperium Russiae Magnae iuxta recentißimas observationes mappa geographica", M. Seutter. 1 x Moscow and Southern Russia "Imperii Moscovitici pars Australis in lucem edita...", M. Seutter after Guillaume de l'Isle. 1 x Northwestern Russia "Mappae Imperii Moscovitici pars Septentrionalis. ...", M. Seutter after after Guillaume de l'Isle. 1 x South Russia "Theatrum bello Rußorum Victoriis illustratum sive nova et accurata Turcicarum et Tartaricum Provinciarum", M. Seutter. 1 x South East Europe "Theatrum Belli sive Novissima Tabula qua maxima pars Danubii et praeserim Hungaria cum aliis adiacentibus regnis; nec non Græcia, Morea, et Archipelagi insulæ accurate delineantur Excusa et venalis exposita À Matthaeo Seutter". Always hand colored, in folio format with centerfold. With signs of age and use, tears, creases, soiling, stains, partially whormholes.

Es wurde noch keine Frage gestellt.
 Frage stellen