Katalognummer: 333 / Postennummer: 1093587
ca. WEISS-LGW (H-I)/VVS-VS, WG 14K, 4,6 g, RW: 54, 2. H. 20. Jh., Tragespuren. (17)
| Ring with 8 brilliant-cut diamonds totalling ca. 1 ct, ca. WHITE-STW (H-I)/VVS-VS, 14K white gold, 4.6 g, ring size 54, 2nd half of 20th century, signs of wear.